Autosan się rozwija: pora na Dębicę

Autosan się rozwija: pora na Dębicę16 lutego Urzędzie Miasta Dębicy została sygnowana umowa na dostawę 8 sztuk miejskich autobusów Autosan: 5 sztuk 10-metrowych SANCITY 10LF, oraz 3 sztuk 12-metrowych SANCITY 12LF. Umowę podpisali: Mariusz Szewczyk – Burmistrz Dębicy oraz Michał Stachura – Prezes Autosanu i Robert Samek – Członek Zarządu.

Zakup autobusów wchodzi w skład projektu „Ograniczenie niskiej emisji w Dębicko – Ropczyckim Obszarze Funkcjonalnym poprzez zakup nowoczesnych autobusów oraz poprawę infrastruktury drogowej związanej z obsługą transportu drogowego”. Zawarty kontrakt jest wynikiem wygranego przez sanockie przedsiębiorstwo przetargu na zakup i dostawę fabrycznie nowych i ekologicznych pojazdów miejskich.

Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego autobusyposiadać będą klimatyzację, monitoring, system informacji głosowej i wizualnej. Zostaną również zamontowane porty USB umożliwiające ładowanie baterii urządzeń mobilnych. Będą również przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z umową SANCITY zostaną dostarczone do Dębicy w końcówce roku i będą to pierwsze od wielu lat Autosany eksploatowane przez dębicką MKS.

Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się zdobyć dofinansowanie na poprawę transportu i infrastruktury drogowej i podpisać umowę na zakup tak nowoczesnych autobusów, które w pełni są wygodne i bezpieczne dla podróżnych, a także przyjazne środowisku. Myślę, że lepsze warunki podróży zachęcą do korzystania mieszkańców z transportu miejskiego.

– mówił Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Źródło, foto: Autosan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.