Chcesz zostać liderem Szlachetnej Paczki w Lesku? Zgłoś się!

Lesko szuka Bohatera! Szlachetna Paczka to projekt istniejący już od 19 lat. Naszym celem jest pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Kto ją otrzymuje? Rodziny nie radzące sobie z problemami, osoby niepełnosprawne, samotne i seniorzy. Osoby, które spotkało nieszczęście, np. powódź czy śmierć członka rodziny. Pomagamy samotnym rodzicom i osobom, które wchodzą w dorosłe życie. Opieramy się na zasadzie mądrej pomocy- ma ona trafiać do ludzi, którzy chcą zmienić swoją sytuację, wykorzystać dany im impuls.

Hasło tegorocznej edycji to „Dzięki Tobie”.

Liderzy oraz wolontariusze to bohaterowie XXI wieku. Nie noszą peleryn, a czerwone koszulki. Spotykają się z rodzinami, szukając w nich potencjału i możliwości udzielenia pomocy. Pracują, aby rodzina znalazła swojego darczyńcę i mogła otrzymać pomoc. Udział w wolontariacie uczy dorosłości, odpowiedzialności, pozwala na poznanie ludzi i spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Szlachetna Paczka

„W żadnym innym miejscu nie spotkałam tyle życzliwości, empatii, nie widziałam tylu łez- ze smutku, a później ze szczęścia. Paczka to dla mnie także możliwość rozwoju. Dzięki ludziom, którzy mi zaufali mogę rozwijać swoje pasje. Dzięki mojemu zaangażowaniu jakaś rodzina może poczuć impuls do zmiany, może uwierzyć, że może lepiej żyć”- mówi Natalia Daniło, koordynator ds. Promocji, wolontariuszka.

Szlachetna Paczka

W Lesku wciąż poszukujemy lidera.

Aby móc stworzyć drużynę bohaterów potrzebujemy lidera- przewodnika, który pokieruje pracą rejonu. Osoby odpowiedzialnej, zaangażowanej i chcącej działać. Jeśli nie boisz się wyzwań, widzisz potrzebę zmian w najbliższym środowisku- zgłoś się.

Dlaczego warto być liderem?

 • MASZ WPŁYW – zmieniasz swoje lokalne środowisko.
 • ROZWIJASZ SIĘ – zdobywasz umiejętności cenione na rynku pracy, zdobywasz doświadczenie w zarządzaniu zespołem i planowaniu działań.
 • PRACUJESZ Z LUDŹMI- nawiązujesz cenne kontakty.

Do zadań lidera należy koordynacja paczkowych działań- poznawania historii rodzin, organizacja pracy rejonu i organizacja finału. We wszystkich działaniach otrzymuje on wsparcie swoich wolontariuszy.

Jak zostać liderem?

Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl, przejdź rozmowę rekrutacyjną, wdrożenie i zacznij zmieniać swoją lokalną społeczność. Dzięki Tobie w tym roku możemy pomóc kolejnym ludziom.

Jeśli nigdy nie brałeś udziału w projekcie- spróbuj. Nie tylko rodziny coś otrzymują, ty także. Uśmiech, pokorę, wdzięczność, satysfakcję. Uczysz się organizacji czasu, zarządzania zespołem, asertywności. Paczka to rozwój i styl życia. Tego trzeba spróbować

– N. Daniło

Czego potrzebujesz, żeby zostać wolontariuszem?

 •  Zaangażowania
 • Chęci do działania
 • Chęci do poświęcenia swojego czasu
 • Otwartości na drugiego człowieka
 •  Chęci do stawiania czoła wyzwaniom

Co zyskujesz będąc SuperW?

 •  Umiejętności społeczne – asertywność, empatię, komunikatywność.
 •  Poznajesz ciekawych ludzi- a wielu z nich może zmienić Twoje życie.
 •  Doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem.
 •  Otrzymasz możliwość rozwoju w dziedzinie szkoleń, promocji, zarządzania czy logistyce.
 •  Kompetencje cenione na rynku pracy – umiejętność pracy w grupie, delegowania obowiązków, odpowiedzialności.
 •  Będziesz częścią jednego z najbardziej profesjonalnych programów społecznych w Polsce.

Znajdź własne „Dzięki Tobie”.

Więcej informacji:

Diana Jamróg
Asystent ds. Promocji
Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków
e-mail: d.jamrog.pr.podkarpackie@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.