Chcieli przemycić kawior jesiotra syberyjskiego. Wpadli

Chcieli przemycić kawior jesiotra syberyjskiego. WpadliNa przejściu granicznym w Krościenku funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 160 kg nielegalnie transportowanego kawioru o wartości przekraczającej 1,2 mln zł. Kawior z jesiotra podlega ochronie zgodnie z Konwencją Waszyngtońską CITES, a na jego transport wymagane jest zezwolenia.

W niedzielę, w dniu 4 marca, w trakcie kontroli dwóch pojazdów osobowych opuszczających Polskę, funkcjonariusze z Krościenka ujawnili szklane słoiki oraz plastikowe pojemniki bez oznaczeń.

Młodzi kierowcy (24 i 28 l.), nie posiadali wymaganych zezwoleń i twierdzili, że jedynie przewożą towar, którzy mieli dowieźć do odbiorców we Lwowie.

Z uwagi na brak zezwolenia na wywóz towarów podlegających Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem z dnia 3 marca 1973 r. (CITES) – kawior został zatrzymany a następnie przekazany funkcjonariuszom Krajowek Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *