Kolejne żubry na wolności

Kolejne żubry na wolnościW ostatnim tygodniu lipca Zagrodę Pokazową Żubrów w Mucznem opuściły kolejne żubry linii białowiesko-kaukaskiej.

Jednym z zadań prowadzenia hodowli w Mucznem jest wzbogacanie puli genowej bieszczadzkich żubrów. Tym razem zagrodę opuściły trzy osobniki.

Pugracja i Pulcheria, zostały przewiezione do Nadleśnictwa Komańcza, Pugaja natomiast dołączyła do populacji żubrów wolnościowych na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Transfer przebiegł pomyślnie a wypuszczone żubry przyłączyły się do stad wolnożyjących. Mamy nadzieję, że aklimatyzacja w nowych warunkach przebiegnie szybko i sprawnie.

Jeszcze raz  w związku z tym, prosimy wszystkich odwiedzających nasze tereny, aby zachować szczególną ostrożność w sytuacji spotkania z żubrami na wolności. Stado stuposiańskie wciąż przechodzi proces dziczenia, ale pamiętajmy, że żubr to największy ssak lądowy Europy i może być niebezpieczny w sytuacji zagrożenia.  Żubry,  jako  zagrożenie, mogą odebrać zbyt bliskie podchodzenie do nich w celu zrobienia klasycznego zdjęcia lub selfie! Prosimy o zachowanie ostrożności!

Źródło, foto: Nadleśnictwo Stuposiany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.