Koncert W Pieśni Wolność

Już po raz piąty na dziedzińcu sanockiego zamku w dniu Święta Wojska Polskiego, zaproszeni przez Starostę Sanockiego Stanisława Chęć, mieszkańcy powiatu sanockiego spotkali się, aby wspólnie zaśpiewać piosenki wojskowe i patriotyczne. Połączone śpiewanie odbywało się przy akompaniamencie występu Zespołów „Soul” i „ Souliki” pod dyrekcją Pani Moniki Brewczak.

To właśnie ona, będąc duchem sprawczym kolejnych spotkań, opracowała śpiewnik, który wydrukowany przez Starostwo Powiatowe trafił do uczestników. Wśród uczestników dostrzegliśmy posła Piotra Ursuskiego i wójta Bukowska Marak Bańkowskiego. Jednak najbardziej cieszy liczny udział dzieci i młodzieży.

Koncert W Pieśni Wolność

Idea koncertów zrodziła się kilka lat temu, gdy z okazji Święta Niepodległości w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku zorganizowano wspólne muzykowanie. Nadkomplet uczestników tego spotkania zainspirował do poszukiwania bardziej otwartej formuły, która urzeczywistniła się w sierpniowym koncercie. Kolejne jego edycje są możliwe tylko dzięki zaangażowaniu dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesława Banacha i pracowników Muzeum, którzy dbają o jak najlepsze przygotowanie sceny i widowni.

Źródło, foto: Powiat Sanok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.