Nielegalnie przekroczyli granicę

Nielegalnie przekroczyli granicęW dniu wczorajszym placówka Straży Granicznej w Sanoku otrzymała informację od funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, że w naczepie jednego z tirów znajdują się ukrywające się osoby.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim. Funkcjonariusze KAS kontrolujący pojazdy, zostali powiadomieni przez kierowcę jednego z samochodów ciężarowych, że z wnętrza naczepy dochodzą odgłosy osób. Jak się później kazało, kierowca narodowości polskiej wiózł z Turcji do Polski towar.

W wyniku podjętych działań ujawniono w naczepie 7 osób, 2 dorosłe oraz 5 dzieci wieku od kilku do kilkunastu lat. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka, którym przekazano ujawnione osoby.

Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów tożsamości.

W trakcie rozmowy przeprowadzonej z udziałem tłumacza ustalono, że cudzoziemcy pochodzą z Syrii. Jako cel swojej podróży podali Niemcy, gdzie znajduje się ich rodzina.

W związku z ujawnionym faktem osobom dorosłym zostały przedstawione zarzuty z art. 264§2 KK. Kierowca został natomiast przesłuchany jako świadek.

Źródło, foto: BiOSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *