Nowe chodniki w Gminie Sanok

Gmina Sanok dofinansowuje budowy chodników przy drogach wojewódzkich, powiatowych oraz buduje chodniki przy drogach gminnych. W ten sposób przestarzała infrastruktura, zostaje wymieniona na nową.

Jak informują władze Gminy, zakończyły się prace przy budowie chodnika w podsanockich Zabłotcach. Łącznie wybudowano 169 metrów bieżących chodnika. Do końca zbliżają się też prace w Trepczy przy drodze powiatowej. W ramach przewidzianych robót powstanie chodnik o długości 238 metrów bieżących wraz z zatoką dla autobusów. Wydatki poniesione przez Gminę w związku z powyższymi to ponad 200 tys. zł.

W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych w Zabłotcach i Pisarowcach, również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje nowe chodniki. W pierwszej z wymienionych miejscowości powstać ma ponad 200 metrów chodnika po lewej stronie (w kierunku Sanoka). W drugiej wybudowane zostanie ok. 900 m chodnika.

W najbliższym czasie zostanie wyłoniona firma, która wybuduje chodniki przy drogach powiatowych w Sanoczku i Czerteżu. Roboty zostaną zrealizowane w ramach projektu pn. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu MOF Sanok-Lesko” współfinansowanego również ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło, foto: Gmina Sanok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *