Nowe połączenia autobusowe z Sanoka do Lisznej i Odrzechowej

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, Powiat Sanocki dnia 12.08.2019 r. złożył wniosek do Wojewody Podkarpackiego o objęcie w roku 2019 dopłatą przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej linii:

Sanok – Liszna przez Sanok

Sanok – Odrzechowa przez Pastwiska,

W dniu 26.08.2019 r. pomiędzy Powiatem Sanockim, a Wojewodą Podkarpackim została podpisana umowa w sprawie udzielenia dofinansowania do tych przewozów.

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe zgłosił się jeden przewoźnik TravelPl Sp. z o.o. z siedziba w Sanoku na obsługę ww. linii, z którym w dniu 30.08.2019 r. doszło do podpisania umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Powiatu Sanockiego.

Zgodnie z harmonogramem Ministerstwa Infrastruktury dot. działań zmierzających do uruchomienia przewozów o charakterze użyteczności publicznej, od dnia 02.09.2019 r. zostały uruchomione połączenia na liniach użyteczności publicznej:

Sanok – Liszna

Sanok – Odrzechowa.

Nowe połączenia autobusowe z Sanoka do Lisznej i Odrzechowej

Na zdjęciu: starosta sanocki Stanisław Chęć podpisuje z prezesem Zarządu TravelPl Sp. z o.o. Panem Robertem Hnatem umowę o świadczeniu usług przewozowych.

Źródło, foto: Powiat Sanok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.