Ostatni etap przed tartanem na Wierchach rozpoczęty

Na miejskim stadionie rozpoczął się ostatni etap przed ułożeniem nawierzchni tartanowej. Na „Wierchach” prowadzone są prace związane z budową bieżni tartanowej i szeroko pojętej infrastruktury lekkoatletycznej, która umożliwi przeprowadzanie wysokiej rangi zawodów ale przede wszystkim poprawi warunki rekreacyjne i treningowe dla mieszkańców Sanoka i zrzeszonych w klubach sportowców.

W ramach inwestycji wokół boiska powstanie nowe ogrodzenie i chodniki. Zamontowany zostanie także telebim i system nagłośnieniowy. Projekt inwestycyjny obejmuje budowę: 400-metrowej bieżni tartanowej – ośmiotorowej prostej i sześciotorowej na „łukach”, budowę skoczni do skoków w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem, dwóch rzutni do rzutu oszczepem, skoczni do skoku o tyczce, oświetlenia na czterech masztach o wysokości 25 m oraz przebudowę parkingu. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Całość kosztować będzie 6 mln zł. Projekt złożony przez Burmistrza Miasta uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z ministerialnej puli pieniędzy Gmina Miasta Sanoka otrzymała 1,5 mln zł.

Źródło: UM Sanok. Foto: Artur Mycio, MOSiR Sanok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.