Raport o Biedzie Stowarzyszenia Wiosna

– Bardziej niż głodu boję się zimna. – Te słowa zostały wypowiedziane w Polsce, w roku 2019. Usłyszeli je wolontariusze Szlachetnej Paczki, jednego z największych programów społecznych w Polsce, który mądrą pomoc stosuje od niemal 20 lat. To zdanie nie było dla nich czymś wyjątkowym. Co roku docierają do kilkudziesięciu tysięcy ludzi z takimi historiami.

Raport o Biedzie to coroczna publikacja Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki. Skrajnie ubóstwo dotyka ciągle ponad 2 mln Polaków. Raport jest po to, żeby problem społeczny jakim jest ubóstwo, stał się naprawdę społeczny. Raport pokazuje dane i liczby, które są powszechnie dostępne. W Raporcie przytaczamy też historie, które dzieją się naprawdę w Polsce A.D. 2019, do których docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki. Te historie dzieją się wokół nas, często za ścianą, ale robimy dużo by je omijać. Raport jest po to, żebyśmy otworzyli nasze oczy. I serca.

Dwa miliony to za dużo, by nie dostrzegać problemu. Tym bardziej, że zagrożenie dotyczy przede wszystkim tych, którzy nie mają dość siły, by upominać się o swoje. Z tego powodu liczymy na pomoc w zapoczątkowaniu dyskusji w kwestii ubóstwa w naszym kraju. I zwrócenie uwagi na potrzebujące rodziny, osoby starsze czy dzieci, które w tym okresie roku, właśnie w tym momencie, czekają na pomoc Szlachetnej Paczki.

Raport o biedzie jest dostępny pod adresem: www.szlachetnapaczka.pl/raport-o-biedzie/. Zachęcam też do obejrzenia jednego z przygotowanych reportaży wideo ilustrujących treść Raportu: https://youtu.be/HvFl65TRtQI.

Informacja nadesłana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.