Sanocki budżet na 2018 rok

Sanocki budżet na 2018 rok11 stycznia podczas sesji nt. budżetu Sanoka radni debatowali nad jego projektem na rok 2018. Przyjęty plan finansowy przewiduje dochody w kwocie 178 mln zł. Ok. 1/5 tej kwoty to środki z przeznaczeniem na realizację projektów. Jak wydatki zaklasyfikowanych zostało ponad 220 mln zł, z czego 40% przeznaczonych zostanie na kluczowe dla miasta inwestycje.

Najwięcej spośród wydatków (ponad 30 mln zł), wydatkowane będzie na ukończenie budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu. Zespół basenów ma być gotowy w bieżącym i przyszłym roku kalendarzowym. 30 mln zł zostanie przeznaczonych na budowę nowego dworca przy ul. Lipińskiego oraz zakup autobusów (o czym pisaliśmy wcześniej). 5 mln zł przeznaczonych zostanie na budowę infrastruktury stadionu Wierchy. Planowane są również inwestycje w zakresie dróg. Kwota przeznaczona na ten cel wyniesie 5 mln zł. Niektóre z nich nabędą nową nawierzchnię jak również kanalizację odprowadzającą wodę deszczówkę. Ponad 3,5 mln zł przeznaczonych zostanie z kolei jako wsparcie finansowe dla Województwa Podkarpackiego na budowę łącznika do obwodnicy od ronda Beksińskiego, obok Powiatowego Urzędu Pracy. Dodatkowymi inwestycjami będą: budowa obwodnicy, remont ulic Lipińskiego, Lwowskiej i Kolejowej. Kwota 1,4 mln zł przeznaczona została zaś na rządową inwestycję – budowę Zakładu Karnego na obrzeżach miasta.

Pięćset tysięcy złotych przeznaczono dla klubów sportowych na zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu wynikające z uchwały Rady Miasta. Kwotą 50 000 zł miasto wesprze Muzeum Historyczne w Sanoku.

W 2018 roku mieszkańcy Sanoka zapłacą mniej za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

Tutaj do ściągnięcia plik *.pdf zawierający szczegółowe zapisy projektu budżetu.

Źródło: Urząd Miasta Sanoka. Foto: Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *