„Śmieci” pójdą w górę

Śmieci Sanok odpady komunalneZ początkiem nowego roku ulega zmianie stawka opłaty za odpady komunalne dla śmieci segregowanych, zgodnie z postanowieniem uchwały Rady Gminy Sanok. Nowa stawka wyniesie 8 złotych.

W związku z powyższym nie będzie jednak konieczności składania nowej deklaracji. Każdy właściciel nieruchomości otrzyma informację o wysokości opłaty i wystarczy. Właściciele nieruchomości, którzy nie zapłacą opłaty wyliczonej według nowej stawki, otrzymają decyzję o wysokości opłaty wyliczonej przy zastosowaniu stawki 8 zł od osoby.

Jak informuje gmina, zmiana stawki wynika ze wzrostu kosztów. Stawki 7 złotych dla właścicieli nieruchomości, którzy segregowali odpady oraz 12 złotych dla właściciel nieruchomości, którzy nie segregowali odpadów były ustalane 3 lata temy. Koszty zagospodarowania odpadów w instalacji regionalnej z ceny ok 310 zł za tonę w 2014 roku wzrosła do 400 zł za tonę w roku 2018. Do tego dochodzi szereg kosztów dodatkowych.

Dodatkowo pojawiły się nowe wymagania w zakresie odbierania odpadów komunalnych, które to wynikają z Rozporządzenia Ministra Środowiska zroku poprzedniego.

Źródło: Gmina Sanok. Foto: Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.