Szkoły i przedszkola gminne w nowej odsłonie

Na terenie gminy Sanok prowadzone są liczne inwestycje. Obiekty użyteczności publicznej pięknieją w oczach, a wszystko za sprawą prowadzonych na szeroką skalę termomodernizacji i remontów.

Dobro najmłodszych mieszkańców gminy jest dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dzieci mogły zdobywać wiedzę w jak najlepszych warunkach lokalowych

– mówi Paweł Wdowiak, zastępca wójta gminy Sanok.

Systematycznie prowadzimy remonty budynków szkół i przedszkoli, przy okazji wyposażając sale lekcyjne w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

I tak na przykład od września, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej będą się uczyć w odnowionym i ocieplonym budynku.

Zakres prac w Dobrej obejmuje m.in. docieplenie ścian, remont systemu rynnowego i schodów wejściowych, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji odgromowej

– wylicza Łukasz Mendyka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Gminy Sanok.

To wszystko z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania obiektu, ale również znacząco zmniejszy koszty jego utrzymania.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 185 tys. zł.

Szkoły i przedszkola gminne w nowej odsłonie

Pełną parą idą także prace w Szkole Podstawowej w Pakoszówce związane z adaptacją i remontem pomieszczeń na sale lekcyjne. Przeprowadzona modernizacja sprawi, że uczniowie zyskają dodatkową salę lekcyjną oraz będą mieć ułatwiony dostęp do szatni. Remont potrwa do końca sierpnia, a jego koszt wyniesie 80 tys. zł.

Na finiszu są też prace prowadzone w budynku przedszkola w Trepczy, które obejmują m.in. remont wiatrołapu, wymianę stolarki drzwiowej, ułożenie nowej posadzki oraz malowanie pomieszczeń. Koszt inwestycji to 29 tys. zł.

Źródło, foto: Gmina Sanok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Szanowni Państwo,
w związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie informujemy, że Administratorem danych osobowych jest firma Algobit z siedzibą w Lesku (38-600) na ul. Rynek 14A/4. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w „Polityce przetwarzania danych osobowych” dostępnej w zakładce „Prywatność”.